معرفی غذاهای روسیه

معرفی سوپ بُرش (Borscht)

معرفی سوپ بُرش (Borscht)

آشنایی فرهنگ غذایی روسیه

خوب است پیش از پرداختن به غذاهای لذیذ روسیه کمی با فرهنگ کلی غذایی این سرزمین آشنا شویم تا با دیدی بازتر به انتخاب خوراکی ها بپردازیم.

تا چند سال پیش قشر عظیمی از روس ها از طریق کشاورزی ارتزاق می کردند و اغلب فقیر بودند یا زندگی معمولی و ساده ای داشتند، همین موضوع باعث شد تا نان یکی از اصلی ترین اجزای سفره های روس ها شود، کشاورزان با گندم و جو و گاهی ارزن که از زمین هایشان برداشت می کردند نان پخته و در کنار غذاها استفاده می کردند.

نان ها بیشتر با انواع و اقسام سوپ سرو می شد و مردمان روسیه تقریبا برای هر فصل سوپی مخصوص داشتند و از محصولات همان فصل سوپ می پختند ولی امروزه که میزان شهرنشینان روسیه بیشتر شده فرهنگ غذایی آن ها با کشورهای دیگر در هم آمیخته و شاهد غذاهایی شاهکار در این کشور هستیم که وضوح به دلیل تلفیق فرهنگی به وجود آمده اند.

امروزه وعده های غذایی در روسیه با یک صبحانه ی مفصل که شامل تخم مرغ، چای، انواع نوشیدنی و نان و مخلفات است شروع می شود، سپس بین ساعات ۱۲ تا ۱۵ نهار سرو می شود که اغلب شامل سوپ به عنوان پیش غذا و غذاهایی است که گوشت قرمز یا ماهی دارند و در نهایت نیز نهار با یک دسر خوشمزه به اتمام می رسد. روس ها ترجیح می دهند که شام را سبک میل کنند و خانواده های اصیل اغلب با فرزندان یا پدر و مادرشان در هنگام غروب خورشید عصرانه ای سبک شامل میوه و انواع سبزیجات را میل کرده و به همین موارد بسنده می کنند اما اگر به عنوان یک توریست قصد سفر به روسیه را دارید پیشنهاد می کنیم تا می توانید شام را هم در رستوران های متنوع روسیه صرف کنید و فرصت را غنیمت شمارید.

حالا که تا حدودی با فرهنگ غذایی در روسیه آشنا شدیم با هم به سراغ غذاهای بسیار لذیذ این کشور می رویم تا سر از کار آشپزان ماهر این خطه ی پهناور در آوریم.

سوپ برش

بُرشت، بُرشچ یا بُرش (Borscht) نام یکی از محبوب و مشهورترین سوپ های روسیه است که به نوعی نشان دهنده ی سبک غذاهای روسی و اوج اصالت خوراکی های این سرزمین می باشد.

چغندر نقش اصلی را در این سوپ کلاسیک ایفا می کند، چغندر خوب با گوشت گاو سرخ شده و ادویه های مختلف، مخلوط می شود. از فلفل نیز در این سوپ زیاد استفاده می کنند به همین دلیل سوپ مزه ای تند و شیرین دارد. همیشه بر روی این سوپ از مقداری خامه نیز استفاده می کنند که معمولا این خامه طعمی ترش دارد و به شما این امکان را می دهد که طعم های تند، ترش و شیرین را در یک لقمه ی خوشمزه در کنار هم بچشید.علاوه بر طعم فوق العاده ی این سوپ، برش ظاهر زیبایی دارد و رنگ قرمز آن شما را راغب به خوردن می کند، پس به هیچ عنوان برش را در روسیه از یاد نبرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن