جاذبه های گردشگری روسیه

آشنایی با بناهای تاریخی سنگ سفید ولادمیر سوزدال روسیه

بناهای تاریخی سنگ سفید ولادمیر سوزدال، یکی از جاذبه های گردشگری روسیه هستند که توجه توریست های زیادی از سراسر جهان را به خود جلب نموده است. برای آشنایی با این بناهای باستانی با تور روسیه همراه شوید.

این بناها از قدیمی ترین بناهای روسیه اند که در گذشته تحت حکمرانی شاهزاده روسیه قدیم، ولادمیر سوزدال در قرن دوازدهم و سیزدهم بوده اند. در سنگ سفید هنوز هم بعضی از بناها با معماری منحصر بفرد و ویژگی های هنرمندانه باقی مانده اند که در هیچ جای دیگری نمی توانید مثل آن را پیدا کنید.

این ویژگی های خاص شامل بنایی از سنگ آهک سفید، قسمت های بازسازی شده با کنده کاری های نفیس روی سنگ و درخشندگی بیرونی ساختمان هایی است که همگی با چشم انداز اطراف شان ترکیب شده و منظره بدیعی را به وجود آورده اند.

کلیساهای جامع اسپنسکی و دیمیتریوسکی در ولادمیر، گلدن گیت یا دروازه طلایی، کلیسای نیتیویتی (Nativity) در سوزدال، و خوابگاه اسقف ها در کرملین سوزدال، صومعه های اسپاسو-Evfimiyev و پوکرووسکی از برجسته ترین مثال های این سبک از معماری هستند. بناهای تاریخی سنگ سفید و ولادمیر سوزدال از سال ۱۹۹۲ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن