جاهای دیدنی روسیه

آشنایی با ساحل شیشه ای روسیه

سواحل همیشه طرفدارای خاص خودشان را دارند و افراد زیادی منتظرند تابستان فرا رسد تا بتوانند لحظاتی لذت بخش را در کنار دریا بگذرانند. نسیم خنک، چشم اندازهای دریا، شنا و دیگر تفریحات ساحلی همیشه سواحل را پر از گردشگر می کند.

حالا فرض کنید که با یک ساحل خاص طرف باشید که بر روی شن و ماسه هایش پر از از شیشه های رنگارنگ باشد، شیشه هایی که کاملا سطح صافی دارند و بی خطرند!

در نقاط مختلف دنیا چند تا از این سواحل شیشه ای داریم اما ساحل شیشه ای روسیه چیز دیگریست! برای آشنایی با این جاذبه گردشگری در روسیه و نحوه به وجود آمدن آن با تور روسیه همراه شوید.

در نزدیکی بندر ولادی وستوک روسیه ساحلی به اسم به ساحل استکلیاشکا (Steklyashka) هست که داستان جالبی دارد و ماجراهای زیادی را از سر گذرانده است. این ساحل چند دهه قبل و در زمان شوروی محل تخیله ی بطری و تکه های چینی کارخانه ی چینی سازی بود. هر روز کامیون ها به این ساحل می آمدند و تکه های شیشه و چینی را داخل خلیج و ساحل می ریختند و می رفتند. برای همین آنقدر اینجا ساحل آلوده و خطرناکی شده بود که حتی ورود به آن هم ممنوع بود.

سال ها گذشت و فرسایش همیشگی امواج به این ساحل ظاهری رویایی داد و جادوی طبیعت اشتباه انسان ها را جبران کرد. طبیعت راهی پیدا کرد تا از این زباله ها، جاذبه ای تماشایی درست کند و همه ی آن زباله های دردسرساز را تبدیل به ساحل رنگارنگ شیشه ای کرد. سال ها فرسایش، تکه های شیشه و چینی را صیقل داد و کاملا صاف کرد و اینجا را مثل ساحل شیشه ای کالیفرنیا یکی از زیباترین دیدنی ها کرد.

ساحل استکلیاشکا (Steklyashka) که زمانی منطقه ی ورود ممنوع بود امروز منطقه ای محافظت شده است و در گوشه و کنارش پر از گردشگران روسی و خارجی اند. تابستان ها، گردشگران از بندر ولادی وستوک ۳۰ دقیقه رانندگی می کنند و خودشان را به اینجا می رسانند تا در این ساحل عکس های خیره کننده بیندازند و در جایی منحصربفرد شنا کنند البته ساحل در زمستان در زیباترین حالت خودش است چون برف و یخ سفید، رنگ های شیشه ها را بیشتر به چشم می آورد.

اینجا ساحل باشکوهی است که هزاران شیشه های رنگی اش در احاطه ی صخره ها هستند و روبرویشان دریایی زلال قرار دارد. اگر وسوسه شدید که حتما این ساحل را از نزدیک ببینید روز آفتابی به اینجا بروید تا همین که به نزدیکی ساحل رسیدید حس کنید که سطح ساحل پوشیده از شمع های روشن است.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۹-۰۴ ۱۰:۴۹:۳۲

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 3 = 13

بستن