جاذبه های گردشگری روسیه

آشنایی با شهر امسک (Omsk) در روسیه ( قسمت اول)

شهر امسک یکی از بزرگ ترین شهرهای روسیه ، مرکز استان امسک است. مرکز بزرگ حمل و نقل واقع در سیبری است که تقریبا ۲۷۰۰ کیلومتری شرق روسیه قرار دارد.

جمعیت امسک نزدیک در سال ۲۰۱۵ ومساحت ۵۷۳ کیلومتر مربع است . کد تلفن وکدهای پستی ۷۳۸۱۲+ است . زمان محلی شهر امسک ۲۳ اوت ۶:۴۸ بعد از ظهر (+۶ UTC) است . برای آشنایی بیشتر با این شهر بزرگ با تور روسیه همسفر شوید.

تاریخچه شهر امسک:

در سال ۱۷۱۶ ، یک قلعه کوچک چوبی در محل امسک کنونی ساخته شد . تنها هدف آن حفاظت از مرزهای شرقی امپراطوری روسیه موازات دو رود ایرتیش و ایشیم بود . در پایان قرن ۱۸، یک قلعه آجر در سمت راست رودخانه (ام) (the Om River) ساخته شد.

بعدها در قرن نوزدهم , اهمیت امسک به عنوان مرز نظامی کاهش یافت و رشد شهر اهمیتی نداشت. اواسط قرن نوزدهم نویسنده مشهور روسی داستایوسکی به امسک تبعید شد.

در ۱۹۸۰ همراه با ساخت راه آهن ترانس- سیبری، شهر به سرعت شروع به رشد کرد و موقعیت رسمی پایتخت سیبری غربی و استپ (قزاقستان کنونی) را دریافت کرد. در سال ۱۹۱۰ نمایشگاه کشاورزی و صنعتی سیبری در امسک برگزار شد. بعد از نمایشگاه امسک ملقب به  شیکاگو سیبری شد .

ویژگی های شهر امسک:

امسک دومین شهر بزرگ سیبری وهشتمین شهر روسیه است. یک مرکز صنعتی بزرگ شامل صنعت برق، مواد غذائى , چاپ , شیمی , پروشیمی و هوافضا است . آب و هوا قاره ای با زمستان های یخ و تابستان های گرم است. متوسط دما در ژانویه منفی ۱۶٫۳ درجه سانتیگراد ، درجولای ۱۹٫۶ درجه سانتیگراد بالای صفر است .

شهر در بخش جنوبی دشت سیبری غربی، در مرکز بخش جنوبی ناحیه امسک واقع است که به سواحل رودخانه ایرتیش متصل به رودخانه ام نزدیک است. رودخانه ها این شهر را با تعدادی از معادن زغال سنگ و سایر معادن و همچنین شهرهای قزاقستان و با مناطق غنی نفت، گاز طبيعی و چوب سیبری متصل می کنند.

فرودگاه تسنترالنی امسك واقع در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر، پرواز هایی به مسکو، سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، سورگوت، امسک، آستانه (قزاقستان) دارد و دروازه ای مهم به بخش های روسیه واقع در سیبری و شرق دور است.

اغلب مردمی که در امسک زندگی روس هستند ( تقریبا ۸۹% ) از همین رو گسترده ترین مذهب در این شهر مسیحیت ارتودوکس است. همچنین قابل ذکر است که تقریبا ۵ % جمعیت قزاق و تاتار هستند، بنابراین اسلام دومین مذهب محبوب این شهر است. روز شهر امسک یکی از تعطیلاتی است که به طور گسترده در اولین یکشنبه ماه اوت جشن گرفته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن