جاذبه های گردشگری روسیه

آشنایی با شهر پرم در روسیه ( قسمت دوم)

شهر پرم در کنار ساحل رودخانه کاما (Kama River) قرار دارد. این شهر در سمت چپ ولگا، در جنوب رودخانه چوسووایا (The Chusovaya River) واقع شده است. شهر پرم پس از مسکو و سوچی، سومین شهر جذاب در روسیه به شمار می رود. پس از شهرهای سنت پترزبورگ و مسکو، این ناحیه شلوغ ترین ناحیه در روسیه برای بازدید توریست ها و گردشگران می باشد. این شهر در مسافت ۷۰ کیلومتر در کناره رود کاما امتداد یافته است.

در سال ۱۸۴۱ یک زمین شناس انگلیسی به نام رادریک مارشیس، دوره تاریخی Perama را به شهر پرم روسیه اختصاص داد. آب و هوای این شهر بسیار معتدل و مطبوع است. درجه حرارت هوا در ماه ژانویه به طور متوسط، ۸/۱۲ – درجه سانتی گراد است و در ماه جولای، ۶/۱۸ + سانتی گراد می باشد. در این شهر نشانه هایی از دوران کاترین دوم به چشم می خورد. هر ساله در تاریخ ۱۲ ژوئن به مناسبت اعلام حاکمیت دولت فدرال روسیه، جشن بزرگی در شهر پرم برگزار می شود.

شهر پرم، یک مرکز بزرگ علمی محسوب می شود. تعداد زیادی مؤسسه تحقیقاتی، آکادمی علمی روسیه و ده ها مرکز دانشگاهی دیگر در پرم قرار دارد. این شهر از نظر اقتصادی و صنعت نیز اهمیت زیادی در روسیه دارد. یکی از اصلی ترین مناطق اقتصادی روسیه از نظر اشتغال و کالا در پرم قرار دارد. صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنایع چوب، مواد غذایی، نفت و گاز و صنایع مکانیک در پرم فعالیت دارند.

وضعیت حمل و نقل در شهر پرم:

پرم یک شهرستان و یک مرکز بزرگ حمل و نقل در روسیه است. موقعیت جغرافیایی این شهر باعث رونق آن شده است. راه آهن پرم در محل تقاطع اروپا و آسیا قرار دارد. قطارهای زیادی از مسیر این شهر عبور می کنند که نواحی شمال غربی، سیبری، ولگا و ناحیه اورال روسیه را به هم متصل می کنند. فرودگاه بین المللی بُلشویی سوئینو، پروازهای پرم به شهر مسکو، سنت پترزبورگ، کازان، سوچی، اوفا، بانکوک، دبی و دوشنبه را برای افراد ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن