جاهای دیدنی روسیه

معرفی بناهای چوبی جزیره کیژی در روسیه

کیژی یک جزیره باریک در دریاچه اونگا در کارلیای روسیه است. این جزیره بخاطر داشتن چندین ساختمان تاریخی ‏چوبی که در سالهای ۱۹۵۰ از قسمت های مختلف کارلیا به این منطقه آورده شدند شهرت دارد. این بناهای زیبا یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری روسیه هستند. امروزه کل این جزیره و محوطه ‏اطراف آن به یک موزه فضای باز تبدیل شده است که در آن بیش از ۸۰ ساختار چوبی تاریخی – که قدمت آنها به ۳۰۰ سال پیش ‏می رسد – وجود دارند.

اما در این میان مشهورترین آنها کلیساهای کیژی پوگوست هستند. ‏ کلیسای کیژی پوگوست شامل دو کلیسای چوبی و یک برج ناقوس ۸ ضلعی می شود که در قرن ۱۸ ساخته شده اند. این کلیساها ۲۲ گنبد ‏دارند و بدنه آنها کاملا از چوب ساخته شده است، بدون اینکه از هیچ ماده دیگری استفاده شود. ارتفاع کلیسای اصلی به ۳۷ متر ‏می رسد که موجب شده این کلیسا بلندترین ساختار چوبی جهان نام بگیرند. ‏

افسانه ها اینگونه می گویند که سازنده اصلی این کلیساها از یک تبر برای ساخت کل سه ساختمان استفاده کرده است و در نهایت ‏پس از اتمام کار تبر را به داخل رودخانه میندازد با ذکر این جمله که : هیچ چیزی شبیه به این ساختمان نبوده و نخواهد آمد.‏این کلیسای بدون حتی یک میخ ساخته شده است و تمام ساختار توسط کنده های درخت به یکدیگر متصل شده است. از آنجایی که ‏زمستان در روسیه بسیار سرد است ، این کلیسا فقط برای استفاده در فصل تابستان ساخته شده است.کلیسای کوچک تر با ۹ گنبد در سال ۱۷۶۴ طوری ‏ساخته شد که در فصل زمستان سرمای شدیدی نداشته باشد.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۸-۳۰ ۱۱:۳۹:۲۱

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + = 18

بستن