جاهای دیدنی روسیه

معرفی رشته کوه های پوتورانا روسیه

رشته کوه های پوتورانا در بخش مرکزی فلات Putorana در شمال سیبری مرکزی واقع شده است. این فلات در ۱۰۰ کیلومتری شمال دایره ی قطب شمال قرار دارد. بخشی از این منطقه زیبا در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. این منطقه دارای جنگل های تندرا، جنگل های بکر تایگا و دریاچه های آب سرد می باشد و همچنین مسیر اصلی مهاجرت گوزن شمالی است که یکی از پدیده های نادر جهانی است.

این فلات دارای مساحتی به وسعت ۱,۸۸۷,۲۵۱ هکتار است و در بخش مرکزی فلات Putorana در شمال سیبری مرکزی واقع شده است. ترکیبی از طبیعت، حفاطت و انزوا در این منطقه این اطمینان را ایجاد کرده که فرآیندهای زیست محیطی و بیولوژیکی در این منطقه در مقیاس بزرگ و با حداقل تاثبر انسان رخ می دهد. این منطقه یکی از معدود مناطق دارای گونه های گیاهی مختلف در قطب شمال است.

رشته کوه های پوتورانا (Putorana ) یک منطقه ی گسترده از زیبایی بکر طبیعی است. زیبایی های طبیعی بی نظیر از جمله دریاچه ها ، آبشار ها و دره های سرسبز در این منطقه واقع شده اند. هیچ جاده ای برای رفتن به این منطقه وجود دارد و دسترسی به آن فقط از طریق هلیکوپتر و یا قایق امکان پذیر است. این منطقه در سال ۱۹۸۷ جزو اموال محافظت شده ی طبیعت Reserve اعلام شد.

استفاده از منابع این منطقه به جز در موارد عملی به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد. استخراج معدن یکی از تهدیدات بزرگ برای این منطقه می باشد و به شدت ممنوع شده است و باید اطمینان حاصل شود که اثرات استخراج معدن در خارج از مرزهای این منطقه به هیچ وجه این منطفه را تحت تاثبر قرار نمی دهد. یکی از مهم ترین راه های مهاجرت گوزن شمالی از این منطقه است. شاید در سفر به روسیه نتوانید به این منطقه از سیبری بروید اما به راحتی می توانید رشته کوه های پوتورانا در فلات سیبری را در تصاویر زیر به تماشا بنشینید.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۸-۲۸ ۱۶:۵۰:۲۴

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − پنج =

بستن