غذاهای روسیه

معرفی غذای خوراک ماهی قزل آلا دودی یا شاه ماهی شور روسی

انواع و اقسام ماهی هایی که در آب های شور زندگی می کنند در غذاهای روسی استفاده می شوند. یک آشپز روسی باید به خوبی طرز پخت هر ماهی را بداند وگرنه در روسیه اصلا به عنوان یک آشپز شناخته نخواهد شد.

ماهی‌های دودی و آب شور به طور گسترده‌ای در غذاهای روسی نمایان است و به طرز ماهرانه آماده می شوند. معمولاً در منوهای خود، «ماهی آزاد ترش یا دودی» را پیدا خواهید کرد که به تنهایی به عنوان یک غذا و یا با پنکیک سرو می شود و «شاه ماهی شور» در سالادها سرو می‌شود، یک نمونه که به طور محاوره‌ای «shuba» نام دارد، شاه ماهی شور را با لایه هایی از پیاز، چغندر و سبزیجات رنده شده آب پز و سس مایونز می پوشاند.

یکی از محبوب ترین خوراک های ماهی، خوراک ماهی قزل آلا دودی یا شاه ماهی شور (Smoked salmon or salted herring) است، همانطور که از نام این غذا مشخص است اصلی ترین ماده ی آن ماهی قزل آلا یا شاه ماهی است. برای یک خوراک تمام عیار قزل آلا یا شاه ماهی از چغندر، پیاز و سبزیجات استفاده می کنند تا طعمی متفاوت به ماهی ها بدهند. این غذا با سس مایونز سرو می شود.

خوب است بدانید که ماهی هایی مثل قزل آلا، کپور، زاننده، ماهی خاویاری و استریل به وفور در روسیه استفاده می شوند و در اغلب رستوران های مسکو به راحتی می توانید آن ها را نوش جان کنید.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۹-۰۸ ۲۰:۲۹:۲۹

نوشته های مشابه

One Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 1

بستن