جاهای دیدنی روسیه

آشنایی با شهر پرم روسیه

شهر پِرم در کشور روسیه در ۱۷۲۳به دستور پتر کبیر (تزار روسیه) بنا نهاده شد. نام قبلی شهر پرم، (مولوتف) بوده است. (پرم) یعنی: دور از خشکی! شهر پرم، نقش مهمی در تاریخ کشور روسیه دارد. شهر پرم در قسمت شرقی اروپایی کشور روسیه و در نزدیکی کوه های اورال (Ural Mountain)  قرار دارد. شهر پرم به عنوان پایتخت منطقه پرم کرای (Perm Krai) به شمار می شود. در حال حاضر این شهر به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می رود. جمعیت شهر پرم در حدود ۱۰۳۶۰۰۰ نفر است که بر طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۵ به ثبت رسیده است. این شهر دارای مساحت حدود ۸۰۰ کیلومتر مربع می باشد. شهر پرم یک منطقه کوچک در روسیه است اما محیط بسیار آرامی دارد و برای توریست ها و یا گردشگران محلی که قصد دارند تعطیلات آرام و دلنشین به دور از هیجان را سپری کنند، مناسب است.

طبق اکتشافات باستان شناسی، تعداد ۱۳۰ مکان باستانی و تاریخی در منطقه رم روسیه به دست آمده است که دلیلی برا قدمت چند هزار ساله این شهر می باشد. این آثار به دوران سنگی تا اواخر قرون وسطی باز می گردند. بررسی تاریخ شهر پرم نشان می دهد در تاریخ ۴ ماه می در سال ۱۷۲۲، کاترین دوم دستور ساخت کارخانه صنعتی بر اساس استخراج معدن مس را صادر کرد. عملیات ساخت این کارخانه تا حدود ۱۷۸۰ به طول انجامید.

آب‌وهوای پرم بری است و زمستان‌های طولانی و برفی دارد. میانگین دما در ژانویه از منفی ۱۸ در شمال شرق سرزمین پرم تا منفی ۱۵ در شمال غرب تغییر می‌کند. پایین‌ترین دمای این سرزمین در شمال آن ثبت می‌شود که منفی ۵۳ درجه‌است.

در سال های ۱۷۸۰ و ۱۷۸۱ عملیات ساختن مؤسسات اداری در شهر پرم آغاز شد و در همین سال ها، جاده های کازانسکی و سیبیرسکی نیز راه اندازی شدند. در تاریخ ۲۴ اوت سال ۱۸۷۹، راه آهن اورال که مسیر آن از شهر پرم تا چوسویا امتداد داشت، احداث شد. پایان قرن ۱۹ میلادی در شهر پرم را می توان به دوران اقتصادی ساخت و ساز راه آهن در این منطقه نسبت داد. در اواخر قرن ۱۹ میلادی، نهادهای هنری و فرهنگی در پرم آغاز به فعالیت کردند. در سال ۱۸۷۴، یک سالن موسیقی و تئاتر در شهر پرم تأسیس شد. در سال ۱۸۸۶، اولین سالن سینمایی در این منطقه احداث شد که این کار باعث افزایش جمعیت این شهر در اوایل قرن ۲۰ میلادی گردید.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۸-۲۹ ۰۸:۰۵:۴۵

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 3 =

بستن