رپورتاژ

مراحل کلی تولید گچ ساختمانی

در این مرحله، سنگ گچ توسط لودر با هدایت کارگران مربوطه به داخل قیف سنگ شکن ریخته شده و توسط چکش های دستگاه سنگ شکن، به قطعات حدود ۷ سانتی متر تبدیل می شود. این در حالی است که یک دستگاه سنگ شکن ثانویه بعد از مرحله وجود داشته باشد و در صورتی که کارخانه تنها دارای یک سنگ شکن باشد در همان خردایش اولیه، باید به قطعات کوچک حدود ۳ سانتی متر تبدیل شود جهت استفاده در دیوار های آماده باشد.

با توجه به محل استقرار کارخانه و نوع سنگ گچ معدنی آن منطقه از نظر سستی یا سختی می توان در تعداد سنگ شکن جهت کارخانه تصمیم گیری کرد. به طوری که اگر سنگ شکن منطقه خیلی سست باشد از یک سنگ شکن، اگر سخت باشد از دو سنگ شکن و اگر خیلی سخت باشد از سه سنگ شکن می توان استفاده نمود. سنگ شکن ممکن است فکی یا چکشی باشد.

مرحله ی تغذیه یا جداسازی مواد خام :

پس از خرد شدن سنگ گچ در سنگ شکن نهایی، سنگ شکن توسط یک نوارنقاله به قسمت سرند هدایت می شود که در آن جا به دو بخش نرم و کلوخه ای تقسیم می شود. مواد خام نرم به سیلوی تغذیه ی کوره ی لوبرن (یا حرارت پایین) و مواد خام درشت (کلوخه ای) به سیلوی تغذیه ی کوره ی هایبرن (با حرارت بالا) جهت ساخت پانل گچی ضد آب ریخته می شوند.

پس از خروج سنگ گچ پخته شده از دو کوره، در برخی از کارخانجات خروجی هر دو را با هم مخلوط کرده و به سیلوی ذخیره ی مواد پخته می ریزند و در برخی کارخانجات دیگر، خروجی کوره ی، هایبرن را به داخل کوره ی لوبرن جهت اجرای دیوار گچی می ریزند تا با یکدیگر مخلوط کرده و کیفیت بهتری به دست آید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 78 = 85

بستن