جاهای دیدنی روسیه

معرفی شهر سوچی روسیه

سوچی بزرگترین استراحت گاه ساحلی در کشور روسیه ، به خاطر ساختمان های نئوکلاسیک و هم جواری با کوه های سرسبز قفقاز شهره است. کوه هایی که منطقه کراسنایا پولیانا با تفریحات و استراحت گاه هایش روی آن قرار دارد. المپیک زمستانی سال ۲۰۱۴ ، ساختمان های زیبایی را برای سوچی به ارث گذاشته است. دهکده ی المپیک که عظمت و شکوهش هر کسی را معطوف خود می سازد ، ماندگارترین یادگار آن روزهاست. تور سوچی یکی از انتخاب های همیشگی کسانی است که سفر به روسیه را برمیگزینند. ساختمان تتر زمستانی سوچی بیش از هر ساختمان دیگری ، یادآور معماری نئوکلاسیک قرن بیستمی در سوچی است. سوچی یعنی تجربه لذت و هیجان در پارک بزرگ و فوق العاده زیبای سوچی ، پریدن از ارتفاعات کراسنایا در پارک آسمان و هم آغوشی با طبیعت در پارک آربورتوم که سرتاسر از نخل پوشیده شده است. راستی! پشیمان می شوید اگر به سوچی بروید و به منطقه ی آدلر سر نزنید.

سوچی اصلی ترین مقصد تعطیلاتی در کشور روسیه است که به آن “ریوی یرای روسی” هم می گویند. بهترین زمان برای سفر به سوچی از اواسط ماه مه تا پایان سپتامبر (اواخر اردیبهشت تا اوایل مهر) می باشد. آب و هوای سوچی معتدل و نیمه استوایی است. زمستان ها ملایم و کوتاه هستند و تابستان ها طولانی و گرم است. میانگین دمای سالانه نزدیک ۱۴ درجه سانتیگراد می باشد. به طور میانگین جولای (تیر تا مرداد) گرم ترین ماه سال در سوچی، با حداکثر درجه حرارت در طول روز ۲۷ درجه سانتی گراد و حداقل درجه حرارت در شب ۱۹٫۴ درجه سانتی گراد وژانویه (دی تا بهمن) سردترین ماه سال، با حداکثر درجه حرارت در طول روز ۹٫۳ درجه سانتی گراد و حداقل درجه حرارت در شب ۳٫۱ درجه سانتی گراد است. سوچی متعلق به آن بخش کوچکی از روسیه است که خوشبختانه در منطقه ی آب و هوایی نیمه گرمسیری قرار گرفته است. در مقایسه به آب و هوای مدیترانه ای، سوچی دارای یک سطح رطوبت بسیار بالا، مانند برخی از ایالات جنوب شرقی ایالات متحده می باشد. علی رغم میزان بارندگی بالا در سوچی، این شهر در طول سال ۳۰۰ روز آفتابی نیز دارد، چیزی که برای هر بخش دیگری از روسیه به جز شهر های ساحلی مجاور سرزمین کراسنودار باور نکردنی است.

این موضوع باعث می شود تا تقریبا تمام سال، به جز نوامبر تا ژانویه (بان تا بهمن( برای سفر به سوچی راحت و مناسب باشد. بیشترین میزان بارش در شهر سوچی در طول فصل زمستان است، مقداری هم بارش برف امکان دارد، اما معمولا پوشش برف در بخش ساحلی شهر وجود ندارد. مردم سوچی به ندرت، تنها هنگام بارش غیر منتظره ی برف سنگین، از لاستیک های زمستانی استفاده می کنند. آب و هوای بخش کوهستانی سوچی بزرگ به طور قابل توجهی سردتر است و در فصل زمستان مورد توجه اسکی بازان می باشد. به همین خاطر، کرسنیا پلینا را به عنوان یک تفریحگاه زمستانی به سرعت توسعه بخشیدند تا میزبان تمام مسابقات فضای باز در المپیک ۲۰۱۴ باشند. بهارهای سوچی کاملا کوتاه است و رسیدن بهار را می توان با شکوفه کردن درختان باغ ها تشخیص داد. فصل بهار در سوچی معمولا از ماه مارس (اسفند تا فروردین) آغاز می شود، و اگر دما پایین تر باشد حتی ممکن است از ماه فوریه (بهمن تا اسفند) شروع شود. شما در هنگام بهار در شهر سوچی احساس راحتی می کنید. در بهار بارش باران کم است، اما هنوز هم دریا سرد است. تابستان های سوچی فصل شنا کردن است، معمولا از نیمه ی پایانی ماه مه تا پایان اکتبر (اردیبهشت تا آبان) می باشد، که مرداد ماه اوج شلوغی توریست ها در سوچی است.

در سپتامبر و اکتبر (شهریور تا آبان)، تا حدودی به دلیل شروع سال تحصیلی، بازدید کنندگان کمتر به سوچی سفر می کنند. این دو ماه، با وجود اینکه دریای سیاه هنوز گرم است، هوا بسیار گرم نیست، و خیابان ها مملو از جمعیت گردشگران نیست، در نتیجه به نظر می رسد بهترین زمان برای بازدید از سوچی باشد. پاییز های سوچی از اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان) شروع می شود و از لحاظ توریستی سوت و کور است. در پاییز هوای سوچی گرم است، اما روزهای ابری و بارانی بیشتری را خواهد داشت. در پایان نوامبر (اواسط آذر) میانگین دمای روزانه به کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش می یابد. به طور کلی در ماهای ژوئن ، جولای ، آگوست و سپتامبر آب و هوای سوچی خوب و معتدل است. به طور میانگین گرم ترین ماه جولای و سردترین ژانویه است. نوامبر مرطوب ترین ماه سال در سوچی است ، اگر از باران بیزارید ، این ماه سال به سوچی سفر نکنید. جولای خشک ترین ماه سال در سوچی است.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۵-۰۴ ۲۳:۱۶:۳۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 49 = 55

بستن