جاهای دیدنی روسیه

معرفی نگارخانه دولتی ترتیاکوف مسکو روسیه

نگارخانه دولتی ترتیاکوف (Tretyakov Gallery)، یکی از جاذبه های گردشگری روسیه در شهر مسکو، پایتخت روسیه، مهم‌ترین گنجینه هنرهای  روسی است. این موزه، یکی از برترین موزه های هنری ملی دنیا است که شامل شاهکارهای هنری فوق العاده روس است و متعلق به قرن دوازده تا قرن بیست و یکم می باشد.

پاول ترتیاکوف از ۱۸۵۶ گردآوری تابلوهای نگارگران روس را آغاز کرد. این کار او به پدید آمدن گنجینهٔ هنرهای ملی انجامید. طی نزدیک به یکصد و پنجاه سال که از تأسیس این موزه می‌گذرد، بیش از ۱۳۰ هزار تابلوی نقاشی، پیکر و شمایل متنوع، کار نقاشان نامی و هنرمند روس در سده‌های یازده تا ۲۰ در آن جمع آوری شده  است. علاقه‌مندان برای بازدید کامل باید از ۶۲ تالار موزه که هریک به دوره زمانی ویژه‌ای تعلق دارد عبور کنند.

ساختمان این موزه در سال ۱۹۰۲ تا ۱۹۰۴ میلادی در قسمت جنوبی کاخ کرملین ساخته شده و نمای آن توسط نقاشی به نام ویکتور واسنتسوف به سبک افسانه های روسی آراسته شد . رفته رفته بر تعداد آثار موجود در گالری افزوده شد و در قرن ۲۰ میلادی چند ساختمان مجاور گالری نیز به عنوان مکانی برای نگهداری آثار در نظر گرفته شدند . در این موزه مجموعه وسیعی از آثار هنری هنرمندان از قرن ۱۰ تا قرن ۱۹ و همچنین پرتره های برخی از چهره های درخشان تاریخ روسیه مثل تولستوی ، داستایوسکی و تورگنیف وجود دارد کارهای نقاشانی چون ونتسیانف ، تراپینین ، فدوتف و بسیاری آثار دیگر که از بهترین آثار هنر واقع گرایانه در جهان به شمار می روند در ۶۲ تالار این مجموعه نگهداری می شوند . نمونه ای از این آثار را در تصاویر زیر مشاهده می کنید.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۸-۲۸ ۱۷:۳۲:۴۴

نوشته های مشابه

One Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =

بستن