جاهای دیدنی روسیه

معرفی کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف (Peterhof Palace) سنت پترزبورگ یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری سنت پترزبورگ و روسیه است. پترهوف درواقع کلمه‌ای آلمانی به معنای دربار پیتر است. علاقه‌ی شدید پتر کبیر به فرهنگ غرب، در سبک و سیاق معماری پترهوف کاملاً خود را نشان می‌دهد، البته پتر پیش‌ازاین هم با استفاده از تقویم جولین (تقویمی که در سال ۴۶ میلادی توسط ژولیوس سزار تنظیم شد) به‌جای تقویم مرسوم کشورش این ارادت را نشان داده بود. شباهت پترهوف با بناهای اروپایی به حدی است که بسیاری لقب “ورسای روسیه” را به آن داده‌اند، البته بسیاری معتقدند شکوه و عظمت این مجموعه‌ جادویی نیازی به مقایسه با هیچ مکان دیگری ندارد. پترهوف با نام‌های پترگوف یا Petrodvorets نیز شناخته می‌شود.

پترهوف در منطقه Petrodvortsovy در بخش فدرال سنت پترزبورگ و در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند قرار دارد. این شهر کوچک به خاطر مجموعه‌ی بی‌بدیل باغ‌ها و قصرهایش بانام کاخ پترهوف شناخته می‌شود. پترهوف یکی از میراث جهانی یونسکو نیز محسوب می‌شود. ساخت این قصر شگفت‌انگیز از سال ۱۷۱۴ و با نظارت مستقیم پتر کبیر آغاز شد و پس از مرگش نیز ادامه یافت. پتر کبیر در سال ۱۷۲۱ و دقیقاً در کنار این قصر، تولیدی پترهوف را راه‌اندازی کرد که بعدها به کارخانه ساعت‌سازی Petrodvorets–Raketa تغییر یافت، و از سال ۱۹۶۲ تا به امروز در حال تولید ساعت‌های روسی معروف Raketa است.

بعد از پتر نیز تغییرات زیادی در ساختار قصر صورت گرفت که بیشتر آن‌ها توسط ملکه الیزابت، دختر پتر صورت گرفت: گسترش محوطه‌ی قصر اصلی، افزایش فضای باغ‌ها و بهبود سیستم فواره‌های معروف باغ که شامل آبشار اصلی باغ نیز می‌شود. این تغییرات در طول قرن ۱۸ و ۱۹ نیز ادامه یافت. کاترین کبیر مقر فرمانروایی خود را به پوشکین تغییر داد، اما زودتر از آنچه بتوانید فکرش را بکنید، پترهوف، در زمان نیکلاس اول دوباره به اقامتگاه سلطنتی تبدیل شد. پترهوف نیز توسط آلمان‌ها در جریان جنگ جهانی دوم مورد چپاول قرار گرفت. با کمک مهندسین ارتش، و بیش از ۱۰۰۰ داوطلب، پترهوف در سال ۱۹۴۷ به میزان زیادی بازسازی شد.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۹-۰۴ ۱۷:۳۲:۰۲

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 2

بستن