جاهای دیدنی روسیه

معرفی کلیسای سنت باسیل مسکو روسیه

کشور روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان است و هر ساله پذیرای تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان می باشد. تمام شهرهای روسیه مکان های زیبا و دیدنی بسیاری دارند؛ صنعت گردشگری در این کشور موجب رونق اقتصادی آن نیز شده است. در این مطلب قصد دارید کلیسای سنت باسیل را که یکی از بی نظیر ترین آثار دیدنی در شهر مسکو است بررسی کنیم. بی شک از سفر با ما لذت خواهید برد. یکی از زیباترین معماری های جهان را می توانید در ساختمان کلیسای سنت باسیل در شهر مسکو مشاهده کنید. نمای این کلیسا، خیره کننده و بسیار شگفت انگیز است. در ساخت کلیسای سنت باسیل، از رنگ های متنوع استفاده شده است.  از آجرهای رنگارنگ برای ساخت نمای بیرونی این کلیسای زیبا استفاده شده است. رنگ های سبز، آبی، قهوه ای، نیلی و سفید از عمده رنگ های نمای خارجی کلیسا هستند.

کلیسای سنت باسیل قدمت تاریخی ارزشمندی دارد. در دوره ای از تاریخ روسیه که در قدیم، شوروی نامیده می شده است، کلیسای سنت باسیل از ارتودوکس ها گرفته شد. امروزه این کلیسا به عنوان یک موزه ارزشمند در مسکو در معرض بازدید علاقه مندان قرار گرفته است. در این کلیسا تعداد زیادی گالری وجود دارد که آثار هنری و تاریخی در آنجا به نمایش گذاشته شده اند. اگر به شهر مسکو وارد شوید، گنبدهای صورتی و رنگارنگ کلیسای سنت باسیل بی شک توجه شما را به خود جلب خواهد نمود.

کلیسای  سنت باسیل در یک ضلع میدان سرخ، روبروی کاخ «کرملین» و برج «اسپاسکایا» قرار گرفته است. این بنا خیلی بزرگ نیست اما ۹ نمازخانه بر روی یک پی را تشکیل می‌دهد. جسارتی که در فرم و رنگ این کلیسا می‌بینید در هیچ کجای دنیا مشاهده نمی‌شود. یکی از سیاستمداران فرانسوی درباره این بنا می‌گوید: «پولک‌های یک ماهی قرمز، پوست براق یک مار، صورتی و لاجوردی گردن یک کبوتر و رنگ‌های متغیر یک آفتاب‌پرست را می‌توان در این کلیسا دید!» وی متعجب بود از «مردانی که برای پرستش خدا به یک جعبه شیرینی می‌روند.»

فضای داخلی این کلیسا، یک هزارتو از گالری‌های پیچ در پیچ است که از نمازخانه‌ای به نمازخانه دیگر و طبقه‌ای به طبقه دیگر به وسیله پلکان‌های باریک و طاق‌های کوتاه به هم متصل می‌شوند. دیوارها با طرح‌های گل‌دار و هندسی تزئین شده‌اند. اگر مسکو را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اید، بازدید از این شاهکار معماری را فراموش نکنید.

تاریخ انتشار اصلی : ۲۰۱۸-۰۸-۲۶ ۱۶:۲۴:۱۰

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 7 = 3

بستن